Szukaj
  • Adam Folek

Wykład na temat Unii EuropejskiejUnia wielu prędkości to pojęcie forsowane przez europejskich liderów. Jego praktyczna oznaczałaby, iż państwa samodzielnie decydują, w których obszarach unijnej integracji uczestniczą, z której rezygnują. W efekcie państwa-członkowie UE mogłyby dowolnie decydować o woli współpracy w różnych dziedzinach, np. Francja mogłaby zrezygnować z uczestnictwa w Strefie Schengen, natomiast angażować się w strefę euro, natomiast Austria na odwrót. Często grozi się również krajom kwestionującym kierunki rozwoju Unii, iż zostaną na marginesie lub w "Europie drugiej prędkości".


Czy wielość prędkości w Unii to nowa perspektywa, czy zjawisko występujące od dawna? Możemy znaleźć liczne dowody na to, iż prawdziwsza jest druga hipoteza.


Właśnie na ten temat w wieloaspektowej analizie opowiadał Piotr Wójcik w trakcie wykładu "Unia wielu prędkości. Europa w obliczu wielkich różnic", który odbył się 31. lipca o godz. 17:00.


Zachęcamy do obejrzenia zapisu spotkania. Nagranie dostępne jest również w dziale VIDEO, wraz z filmami z pozostałych spotkań otwartych.7 wyświetlenia0 komentarz

Regionalny Ośrodek Debaty 

Międzynarodowej w Katowicach

ul. Reymonta 22, 40-029 Katowice

Biuro jest czynne od poniedziałku 

do piątku w godzinach od 10 do 18

 

tel. 579-632-319

mail: rodm@rodm-katowice.pl

www.rodm-katowice.pl

 

Zadanie dofinansowane ze środków 

Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: