• dszafarczykinnowac

Wizyta ministra spraw zagranicznych Słowenii

Współpraca w ramach UE i NATO, europejska perspektywa Bałkanów Zachodnich, rozwój Inicjatywy Trójmorza i relacje gospodarcze były głównymi tematami dzisiejszych rozmów ministra Jacka Czaputowicza i szefa dyplomacji Słowenii Anže Logara.


– Mamy nadzieję na wspólne inicjatywy z nowym rządem Słowenii, które już miały miejsce chociażby w kontekście negocjacji nowych Wieloletnich Ram Finansowych i Funduszu Odbudowy – zaznaczył szef polskiej dyplomacji.


Minister Jacek Czaputowicz wyraził satysfakcję z pomyślnego rozwoju stosunków dwustronnych, podkreślając, że ich dynamika, pomimo pandemii COVID-19, rośnie – zarówno w sferze politycznej, jak i gospodarczej. Dyplomaci omówili temat relacji gospodarczych i inwestycyjnych, w tym w obszarze infrastruktury. Ostatnie 5 lat było okresem systematycznego wzrostu obrotów handlowych między oboma państwami, a Polska jest zainteresowana dalszym rozszerzaniem współpracy gospodarczej. Minister Czaputowicz zauważył, że kryzys związany z COVID-19 ma relatywnie niewielki negatywny wpływ na polską gospodarkę, a mechanizmy wprowadzone przez polski rząd dają szansę na szybki powrót do stanu sprzed epidemii.


Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie