Turniej Debat Oksfordzkich w RODM Katowice!

Zaktualizowano: 12 wrz 2018Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach we współpracy z Fundacją Nowy Głos oraz Kołem Naukowym Debat Oksfordzkich UŚ zapraszają uczniów szkół średnich z województwa śląskiego do udziału w Turnieju debat oksfordzkich w tematyce międzynarodowej!

Wspólnie chcemy umożliwić młodzieży dyskusję o najistotniejszych sprawach dotyczących współczesnego świata, stosunków międzynarodowych, ekonomii i dyplomacji.

W turnieju weźmie udział osiem 4-osobowych drużyn.

Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy, które rywalizować będą w fazie półfinałowej dn. 12. października 2018 oraz 19. października 2018.

Finały odbędą się 9. listopada 2018r.

Zapisy uruchomione zostaną 13. września o godz. 12:00 - dokładnie wtedy udostępnimy w wydarzeniu oraz w Aktualnościach strony internetowej rodm-katowice.pl odnośnik do formularza zgłoszeniowego. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Drużyny, które nie znajdą się w głównej ósemce, zostaną wpisane na listę rezerwowych i w razie braku potwierdzenia lub innych przyczyn losowych uniemożliwiających udział w turnieju jednej z grup, zostaną powiadomione o możliwości udziału w turnieju.

Przewidujemy organizację szkoleń służących poprawieniu umiejętności z zakresu udziału w debatach oksfordzkich a także wyrównujących szanse między grupami o różnym doświadczeniu.

Miejsce, w którym odbywać się będą debaty oraz szkolenia to siedziba Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach przy ul. Damrota 6.

Rywalizacja będzie oceniana przez ekspertów reprezentujących Fundację Nowy Głos oraz Koło Naukowe Debat Oksfordzkich UŚ, którzy zagwarantują rzetelność i wiarygodność podejmowania decyzji w trakcie turnieju.

Wszystkie bez wyjątku tematy nad którymi deliberować będą uczestnicy będą dotyczyć współczesnych stosunków międzynarodowych lub kierunków polityki zagranicznej Polski.

Wszelkie pytania lub wątpliwości prosimy kierować elektronicznie na adres e-mail rodm@rodm-katowice.pl lub telefonicznie pod numer 579-632-319.

Kolejne informacje będziemy publikować wkrótce: w wydarzeniu, na fanpage RODM Katowice oraz na stronie internetowej www.rodm-katowice.pl

Zapraszamy do udziału!

101 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie