Trwa odliczanie do COP24 w Katowicach


Wielkimi krokami zbliża się Szczyt Klimatyczny COP24!


Tegoroczna konferencja ONZ odbędzie się w Katowicach w dniach 3. grudnia - 14. grudnia.


Szczyty klimatyczne ONZ, czyli tzw. COP (Conference of the Parties) to globalne konferencje, podczas których negocjowane są działania na rzecz polityki klimatycznej. Polska dwukrotnie była ich gospodarzem - w 2008 r. w Poznaniu i w 2013 r. w Warszawie.


O kandydaturze Katowic z uznaniem wypowiadali się m.in. wicepremier, minister finansów i rozwoju – Mateusz Morawiecki, a także minister środowiska – prof. Jan Szyszko, który podkreślał, że „Cały region Górnego Śląska i Zagłębia jest bardzo ważnym przykładem tego, co można osiągnąć dzięki konsekwentnej polityce zrównoważonego rozwoju i transformacji gospodarczej”.


W ramach tegorocznego szczytu odbędą się: 24. Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24), 14. Spotkanie Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz Konferencja sygnatariuszy Porozumienia Paryskiego (CMA 1).

W wydarzeniu uczestniczyć będzie ok. 20 tysięcy osób ze 190 krajów, w tym politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i sfery biznesu.Tymczasem, uprzedzając Szczyt, na katowickim rynku, z inicjatywy Urzędu Miasta Katowice, już 31. sierpnia stanął specjalny pawilon.

Ma on 200 metrów kwadratowych powierzchni. Do budowy użyto między innymi drewna i słomy. Nie zajmuje dużo miejsca, ale dużo oferuje. Odbywać się tu będą spotkania, koncerty, warsztaty, dyskusje, koncerty i pokazy.


Więcej informacji na temat konferencji oraz wydarzeń towarzyszących już wkrótce!

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie