• Biuro RODM

Trójmorze - ewolucja projektu. Od Idei Jagiellońskiej do Inicjatywy Trójmorza

Koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach, Maciej Szostak przeprowadził wywiad z profesor Agnieszką Orzelską-Stączek i doktorem Pawłem Ukielskim.

Tematem rozmowy przeprowadzanej na żywo w relacji na Facebooku Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej był geopolityczny projekt Trójmorza.

Tym razem gośćmi Ośrodka byli:

Pani profesor Agnieszka Orzelska-Stączek– polska politolog, doktor habilitowana nauk humanistycznych, profesor w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Specjalistka w zakresie stosunków międzynarodowych, w szczególności polityki zagranicznej Polski. Pan doktor Paweł Ukielski — politolog, historyk. Zastępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego. Adiunkt w Zakładzie Europy Środkowo-Wschodniej Instytutu Studiów Politycznych PAN, wykładowca Collegium Civitas.

Jeśli jesteś ciekawy, jakie wnioski i wskazówki inicjatywa czerpie z różnych, przeszłych prób stworzenia regionalnego forum współpracy, dlaczego dotychczas nie powstała taka instytucja i co jest największą siłę Trójmorza — koniecznie sprawdźcie rozmowę! Nagranie ze spotkania są dostępne na Youtubie i Facebooku: https://fb.watch/8mM3F8coKp/ https://youtu.be/etEuX3iG9Ek5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie