Szukaj
  • dszafarczykinnowac

Spotkanie z Witoldem Repetowiczem

Już 7. listopada serdecznie zapraszamy na spotkanie z Witoldem Repetowiczem - dziennikarzem, prawnikiem, analitykiem specjalizującym się w tematyce bliskowschodniej. Od 2017 roku korespondentem Polskiej Agencji Prasowej.

Publikował m.in. na portalu Defence24.pl, a także w „Poznaj Świat”, „Tygodniku Powszechnym”, „Kontynentach”, „Do Rzeczy”. Specjalizuje się w tematyce Iraku, Syrii, Kurdów, Turcji, Państwa Islamskiego oraz ekstremizmu islamskiego.


Podczas spotkania porozmawiamy nie tylko o jego książce "Allah Akbar. Wojna i pokój w Iraku.", która jest nie tylko opowieścią o ostatnich etapach kampanii odbijania Mosulu, lecz także próbą zmierzenia się z fałszywym obrazem Iraku – państwa, zdaniem Zachodu, sztucznego i skazanego na wojnę, gdzie na każdym rogu czai się terrorysta, szyici i sunnici skaczą sobie do gardeł, a między zniszczonymi budynkami przejeżdżają pancerne wozy stacjonujących wojsk.


Porozmawiamy również o obecnym pobycie Witolda Repetowicza w Syrii, gdzie był świadkiem rozpoczęcia Tureckiej operacji wymierzonej w syryjskich Kurdów.9 wyświetlenia0 komentarz

Regionalny Ośrodek Debaty 

Międzynarodowej w Katowicach

ul. Reymonta 22, 40-029 Katowice

Biuro jest czynne od poniedziałku 

do piątku w godzinach od 10 do 18

 

tel. 579-632-319

mail: rodm@rodm-katowice.pl

www.rodm-katowice.pl

 

Zadanie dofinansowane ze środków 

Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: