• dszafarczykinnowac

Spotkanie z Konsul Generalną Węgier22. listopada w siedzibie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach odbyło się spotkanie otwarte z J.E. Panią Konsul Generalną Węgier dr hab. Adrienne Körmendy.


Spotkania z dyplomatami w katowickim RODMie służą lepszemu zrozumieniu sytuacji społeczno-politycznej państw, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne. Rozmawiamy o gospodarce, kulturze, społeczeństwie oraz o różnych wymiarach współpracy między naszymi krajami.

Dajemy mieszkańcom naszego regionu wyjątkową okazję uczestnictwa w spotkaniach z zawodowymi dyplomatami z całego świata.


W trakcie spotkania poruszone zostały różnorodne kwestie związane z historią Węgier, polityką państwa wobec węgierskiej diaspory, pozycji Węgier w Unii Europejskiej oraz polityki prowadzonej przez Viktora Orbana, jak i również nastroje społeczne i uwarunkowania ekonomiczne.


Uczestnicy byli również zainteresowani różnicami między ambasadami i konsulatami oraz zasadami funkcjonowania i zakresem obowiązków konsulatów.


Zachęcamy do obejrzenia transmisji ze spotkania!

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie