Szukaj
  • dszafarczykinnowac

Spotkanie z Konsul Generalną Węgier22. listopada w siedzibie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach odbyło się spotkanie otwarte z J.E. Panią Konsul Generalną Węgier dr hab. Adrienne Körmendy.


Spotkania z dyplomatami w katowickim RODMie służą lepszemu zrozumieniu sytuacji społeczno-politycznej państw, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne. Rozmawiamy o gospodarce, kulturze, społeczeństwie oraz o różnych wymiarach współpracy między naszymi krajami.

Dajemy mieszkańcom naszego regionu wyjątkową okazję uczestnictwa w spotkaniach z zawodowymi dyplomatami z całego świata.


W trakcie spotkania poruszone zostały różnorodne kwestie związane z historią Węgier, polityką państwa wobec węgierskiej diaspory, pozycji Węgier w Unii Europejskiej oraz polityki prowadzonej przez Viktora Orbana, jak i również nastroje społeczne i uwarunkowania ekonomiczne.


Uczestnicy byli również zainteresowani różnicami między ambasadami i konsulatami oraz zasadami funkcjonowania i zakresem obowiązków konsulatów.


Zachęcamy do obejrzenia transmisji ze spotkania!

3 wyświetlenia0 komentarz

Regionalny Ośrodek Debaty 

Międzynarodowej w Katowicach

ul. Reymonta 22, 40-029 Katowice

Biuro jest czynne od poniedziałku 

do piątku w godzinach od 10 do 18

 

tel. 579-632-319

mail: rodm@rodm-katowice.pl

www.rodm-katowice.pl

 

Zadanie dofinansowane ze środków 

Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: