Szukaj
  • dszafarczykinnowac

Spotkanie Globalnej Koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim-Musimy zachować naszą jedność, aby ustabilizować region i zapobiec ponownemu pojawieniu się ISIS- powiedział minister Jacek Czaputowicz podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych grupy państw należących do Globalnej Koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim (ISIS).


Spotkaniu w Waszyngtonie przewodniczył sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

W trakcie dyskusji podsumowano dotychczasowe działania militarne, stabilizacyjne i humanitarne Globalnej Koalicji w Iraku i Syrii oraz określono zadania na rok 2019.


Szef polskiego MSZ podkreślił także potrzebę szerszej stabilizacji sytuacji na Bliskim Wschodzie. – Jeśli nie uda nam się zapewnić długoterminowego pokoju i stabilizacji, nasz wysiłek finansowy i wojskowy zostanie zmarnowany – ocenił minister Czaputowicz. W tym kontekście przedstawił cele ministerialnej konferencji bliskowschodniej organizowanej wspólnie z sekretarzem Pompeo w dniach 13-14 lutego br. w Warszawie.


Więcej informacji na temat spotkania na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/spotkanie-globalnej-koalicji-do-walki-z-tzw-panstwem-islamskim?fbclid=IwAR2CCLAdUtJDoZ9Oxyv1lXb0lpJB6ZohT5pWfnR-PTPTqGosWFA8UPnJTIs


4 wyświetlenia

Regionalny Ośrodek Debaty 

Międzynarodowej w Katowicach

ul. Damrota 6, 40-022 Katowice

Biuro jest czynne od poniedziałku 

do piątku w godzinach od 10 do 18

 

tel. 579-632-319

mail: rodm@rodm-katowice.pl

www.rodm-katowice.pl

 

Zadanie dofinansowane ze środków 

Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: