• dszafarczykinnowac

Spotkanie Globalnej Koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim-Musimy zachować naszą jedność, aby ustabilizować region i zapobiec ponownemu pojawieniu się ISIS- powiedział minister Jacek Czaputowicz podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych grupy państw należących do Globalnej Koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim (ISIS).


Spotkaniu w Waszyngtonie przewodniczył sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

W trakcie dyskusji podsumowano dotychczasowe działania militarne, stabilizacyjne i humanitarne Globalnej Koalicji w Iraku i Syrii oraz określono zadania na rok 2019.


Szef polskiego MSZ podkreślił także potrzebę szerszej stabilizacji sytuacji na Bliskim Wschodzie. – Jeśli nie uda nam się zapewnić długoterminowego pokoju i stabilizacji, nasz wysiłek finansowy i wojskowy zostanie zmarnowany – ocenił minister Czaputowicz. W tym kontekście przedstawił cele ministerialnej konferencji bliskowschodniej organizowanej wspólnie z sekretarzem Pompeo w dniach 13-14 lutego br. w Warszawie.


Więcej informacji na temat spotkania na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/spotkanie-globalnej-koalicji-do-walki-z-tzw-panstwem-islamskim?fbclid=IwAR2CCLAdUtJDoZ9Oxyv1lXb0lpJB6ZohT5pWfnR-PTPTqGosWFA8UPnJTIs


4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie