• Biuro RODM

Rodzina w polityce europejskiej - spotkanie z Markiem Jurkiem

Spotkanie z Markiem Jurkiem


Rodzina w Unii Europejskiej


Naszym gościem był były marszałek Sejmu - Pan Marek Jurek. Rozmawialiśmy z nim o roli jaką pełni rodzina w społeczeństwie i w polityce. Poruszyliśmy tematy stale obecne w polskiej debacie publicznej takie jak: kryzys demograficzny i tzw. konwencja stambulska.


Zmiana na stanowisku prezydenta USA, według naszego gościa, może spowodować presję na kraje forsujące politykę prorodzinną i działające na rzecz ochrony instytucji małżeństwa. Będzie to zupełnie inne podejście niż sposób działania odchodzącego prezydenta - Donalda Trumpa. Nasz gość uważa, że takie państwa jak: Węgry, Słowacja, Bułgaria i Polska powinny jasno komunikować chęć zachowania podstawowych instytucji cywilizacji chrześcijańskiej, czyli prawa rodziny oparte na ochronie małżeństwa.


Dużo zostało powiedziane na temat programu 500+ i jego konsekwencji społecznych i demograficznych. Nasz gość ocenił, że 500+ należy traktować przede wszystkim jako program realizujący prawa rodziny, a nie program wyłącznie demograficzny.


Marek Jurek w bardzo interesujący sposób przedstawił perspektywy i wyzwania przed jakimi stoi pokolenie wchodzące obecnie w dorosłość. Nasz gość podkreślił znaczenie brania odpowiedzialności za własne życie i gotowości do założenia rodziny.


Marek Jurek - Poseł na Sejm X, I, IV i V kadencji. Poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Kandydat w wyborach prezydenckich w 2010 roku. W latach 2005-2007 Marszałek Sejmu RP. W 2001 r. współzałożyciel Przymierza Prawicy (PrP) i przewodniczący jego Rady Politycznej, a po zjednoczeniu PiS i PrP – wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Współzałożyciel dwumiesięcznika „Christianitas”. Autor wielu publikacji, artykułów i felietonów prasowych.


YT : https://youtu.be/iwq-ywtekBY

FB: https://fb.watch/5t_vmxHK9G/8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie