Szukaj
  • dszafarczykinnowac

Poza nieskończoność!


Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach w ramach wspierania i upowszechniania lokalnych inicjatyw edukacyjnych objął oficjalnym patronatem projekt "Poza nieskończoność - Beskidzkie spotkania młodych pasjonatów matematyki i fizyki".


O co chodzi?


Projekt służy popularyzacji matematyki i fizyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej za sprawą atrakcyjnych i zrozumiale prowadzonych wykładów w Internecie. Odbiorcami projektu są uczniowie z województwa śląskiego, w szczególności – uczniowie klas 7. i 8. Szkoły Podstawowej Nr 1 z Rajczy oraz V Liceum Ogólnokształcącego z Bielska-Białej - którzy zostaną zapoznani z historią obu dziedzin wiedzy, jej przełomowymi odkryciami i najnowszymi osiągnięciami.


W związku z tym serdecznie zapraszamy do zapoznania się z projektem, o którym więcej informacji znajdziecie tutaj.


A już w najbliższą sobotę tj. 23.05.2020 odbędzie się internetowy wykład doktora Łukasza Lamży - filozofa przyrody i dziennikarza naukowego, który specjalizuje się w kosmologii, astrofizyce oraz zagadnieniach filozoficznych związanych z tymi naukami. jest pracownikiem naukowym Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, członkiem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, członkiem redakcji Tygodnik Powszechny. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne”. Autor książek m.in.: „Przekrój przez Wszechświat” (CC Press, 2014), „Wszechświat krok po kroku” (CC Press, 2017).
14 wyświetlenia0 komentarz

Regionalny Ośrodek Debaty 

Międzynarodowej w Katowicach

ul. Reymonta 22, 40-029 Katowice

Biuro jest czynne od poniedziałku 

do piątku w godzinach od 10 do 18

 

tel. 579-632-319

mail: rodm@rodm-katowice.pl

www.rodm-katowice.pl

 

Zadanie dofinansowane ze środków 

Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: