• dszafarczykinnowac

Podsumowanie działalności RODM

W dniach 6-7. grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie koordynatorów i konsultantów sieci Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie.

Spotkanie poświęcone było podsumowaniu dotychczasowej działalności RODM oraz dalszym perspektywom funkcjonowania projektu.


Minister Spraw Zagranicznych prof. Jacek Czaputowicz podsumował 3 lata działalności MSZ oraz funkcjonowanie sieci Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej.


- Zadania naszej polityki zagranicznej ogniskują się wokół trzech, powiązanych ze sobą priorytetów. Są one kluczowe dla państwa polskiego, jak również jego obywateli. Te kwestie to bezpieczeństwo, rozwój i autorytet – powiedział szef polskiej dyplomacji podczas spotkania z cyklu #PracaDlaPolski.


W trakcie zorganizowanej w auli Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Lecha Kaczyńskiego debaty minister Jacek Czaputowicz podsumował ostatnie trzy lata pracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Szef resortu dyplomacji wskazał w swoim wystąpieniu na najważniejsze priorytety polskiej polityki zagranicznej.


- Kluczowym gwarantem bezpieczeństwa dla Polaków pozostaje obecność w Pakcie Północno-Atlantyckim oraz silne relacje z USA – podkreślił minister Czaputowicz. - Realizowane są postanowienia szczytu NATO w Warszawie w 2016 r. zmierzające do wzmocnienia zdolności odstraszania i obrony Sojuszu, w tym dotyczące obecności żołnierzy sojuszniczych w Polsce – dodał.


W czasie swojego wystąpienia w KSAP minister wskazał na odpowiedzialne zadanie, przed którym stoi polska dyplomacja. - Dzisiejszy świat wymaga skutecznego tłumaczenia światu naszych racji, wyjaśniania naszego stanowiska i decyzji, budowy korzystnego wizerunku naszego kraju. Potrzebujemy też właściwie identyfikować i sprawnie reagować na pojawiające się zagrożenia. Jest to służba piękna i zaszczytna, ale i niełatwa – ocenił minister Jacek Czaputowicz.


Więcej informacji dotyczących spotkania dostępnych jest na stronie internetowej MSZ.


8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie