Szukaj
  • Adam Folek

Piknik polsko-ukraiński w KatowicachRegionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej zaprasza do udziału w pikniku polsko-ukraińskim na Rynku w Katowicach!


Będzie to najważniejsze działanie w trakcie organizowanej w katowickim RODMie polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży "#MovieMy - polish-ukrainian story". Od 19. sierpnia grupa młodych ludzi z Polski i Ukrainy weźmie udział w szeregu spotkań i warsztatów, których celem jest przygotowanie pikniku.


Piknik będzie też przedsięwzięciem biorącym udział w obchodach Święta Niepodległości Ukrainy.

24 sierpnia 1991 roku Rada Najwyższa Ukraińskiej SSR przyjęła Deklarację Niepodległości. Rok później, na podstawie uchwały parlamentu Ukrainy odbyły się pierwsze obchody Dnia Niepodległości.

Dziś Ukraina to kraj stowarzyszony z Unią Europejską i członek strefy wolnego handlu Wspólnoty, który jednak mierzyć się musi z kryzysem gospodarczym, wojną na wschodzie kraju oraz coraz większą emigracją.

Główne obchody Dnia Niepodległości odbywają się w Kijowie, jednak dołącza do nich wiele miejscowości na Ukrainie, a coraz częściej także w Polsce.

Zachęcamy do przyjścia uczestnictwa w pikniku, który organizujemy w Katowicach. W organizację wydarzenia będzie zaangażowana grupa studentów z Ukrainy.


Istnieje możliwość zaangażowania się w pomoc przy organizacji pikniku. W razie zainteresowania prosimy o kontakt mailowy na rodm@rodm-katowice.pl

85 wyświetlenia0 komentarz

Regionalny Ośrodek Debaty 

Międzynarodowej w Katowicach

ul. Reymonta 22, 40-029 Katowice

Biuro jest czynne od poniedziałku 

do piątku w godzinach od 10 do 18

 

tel. 579-632-319

mail: rodm@rodm-katowice.pl

www.rodm-katowice.pl

 

Zadanie dofinansowane ze środków 

Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: