Szukaj
  • dszafarczykinnowac

Odnowienie Partnerstwa Strategicznego z Francją oraz nowe otwarcie w relacjach polsko-francuskich– Cieszymy się z nowego otwarcia w relacjach polsko-francuskich, jesteśmy gotowi do dalszego pogłębiania rozpoczętego dziś dialogu – podkreślił minister Jacek Czaputowicz podczas spotkania z ministrem ds. Europy i spraw zagranicznych Francji Jean-Yves’em Le Drianem.


Rozmowy ministrów spraw zagranicznych Polski i Francji dotyczyły współpracy dwustronnej, bieżącej agendy europejskiej i międzynarodowej, z uwzględnieniem polityki wschodniej UE, sytuacji na Bliskim Wschodzie, a także w regionie Sahelu. Spotkanie było jednym z elementów oficjalnej wizyty prezydenta Emmanuela Macrona w Polsce. Wcześniej, w trakcie obrad plenarnych pod przewodnictwem obu prezydentów, ministrowie podpisali Polsko-Francuski Program Współpracy na lata 2020-2023 w ramach Polsko-Francuskiego Partnerstwa Strategicznego. Program definiuje najważniejsze pola współpracy, zarówno w relacjach bilateralnych, jak i w szerszym kontekście polityki europejskiej.

Polsko-Francuski Program Współpracy na lata 2020-2023 stanowi odnowienie Partnerstwa Strategicznego między Polską a Francją zawartego w 2008 r. Polska i Francja potwierdzają w nim chęć regularnej współpracy na różnych szczeblach i w różnych formatach. Wskazują również na potrzebę współpracy z partnerami z Grupy Wyszehradzkiej oraz w ramach Trójkąta Weimarskiego.


Więcej informacji na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

1 wyświetlenia0 komentarz

Regionalny Ośrodek Debaty 

Międzynarodowej w Katowicach

ul. Reymonta 22, 40-029 Katowice

Biuro jest czynne od poniedziałku 

do piątku w godzinach od 10 do 18

 

tel. 579-632-319

mail: rodm@rodm-katowice.pl

www.rodm-katowice.pl

 

Zadanie dofinansowane ze środków 

Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: