• dszafarczykinnowac

Ministrowie Jacek Czaputowicz i Heiko Maas o przyszłości Unii Europejskiej

Szefowie polskiej i niemieckiej dyplomacji Jacek Czaputowicz i Heiko Maas wzięli udział w debacie na temat przyszłości Europy, zorganizowanej przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ambasadę Niemiec w Warszawie.


– Naszym zdaniem istnieje możliwość poszukiwania konsensusu w Unii Europejskiej, co do określenia kierunków polityki zagranicznej i bezpieczeństwa – stwierdził szef polskiego MSZ, wskazując w tym kontekście sankcje wobec Rosji, czy wspólne stanowisko w sprawie brexitu. – UE jest na tyle homogeniczna pod względem wartości i kultury, że poszukiwanie konsensusu w polityce zagranicznej, to byłoby najlepsze – naszym zdaniem – rozwiązanie - podkreślił minister Czaputowicz.


Zdaniem ministra Heiko Maasa Niemcy i Polska powinny ściśle uzgadniać swoje stanowiska i  rozmawiać na temat przyszłości Europy.  – Ważne jest, żeby nie tylko Niemcy i Francja konsultowały się, ale również, żeby Niemcy i Polska znajdowały wspólne odpowiedzi na wszystkie wyzwania, żebyśmy byli siłą napędową projektu europejskiego – podkreślił szef niemieckiej dyplomacji. Zauważył przy tym, że duża większość państw UE jest zgodna w dziedzinie polityki zagranicznej.


Więcej informacji na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie