• dszafarczykinnowac

Konferencja "15 lat Polski w UE. Szanse, perspektywy, wyzwania."21. maja na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja pt. "15 lat Polski w Unii Europejskiej. Szanse, perspektywy, wyzwania", organizowana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach oraz Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Śląskiego.


Konferencję rozpoczęła dyskusja w ramach panelu eksperckiego, w którym uczestniczyli dr hab. Tomasz Kubin - wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Marek Plura - poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Petros Tovmasyan - konsultant RODM Katowice.


Goście dyskutowali m.in. o przyszłości Unii Europejskiej wobec aktualnych wyzwań i problemów, prognozowanego kształtu Wspólnoty po zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz pozycji Unii na arenie międzynarodowej w obliczu trwającej wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi i Chinami.


Natomiast w panelu studenckim udział wzięli studenci Uniwersytetu Śląskiego: Jakub Stolarczyk, Wojciech Gosek oraz Mateusz Zimmermann. Poruszyli oni kwestie związane z działaniami polskiej dyplomacji na kierunku europejskim, genezy integracji europejskiej oraz roli Partnerstwa Wschodniego w kształtowaniu polityki wschodniej.


Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia, która dostępna jest tutaj!

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie