• dszafarczykinnowac

Komunikat MSZ w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa 2019-nCoVMSZ na bieżąco monitoruje sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa 2019-nCoV, pozostając w stałym kontakcie ze Strażą Graniczną, Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.


W Ambasadzie RP w Pekinie powołany został zespół kryzysowy, odpowiedzialny za kontakt z polskimi obywatelami w zagrożonych rejonach oraz monitorowanie ich sytuacji. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wszyscy nasi obywatele przebywający na zagrożonym obszarze lub powracający do kraju są w dobrej kondycji i nie wykazują żadnych oznak zakażenia.

Polskie placówki w regionie publikują komunikaty na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych, informując o rozwoju sytuacji. Na wniosek Ambasady RP w Pekinie, MSZ zaostrzył ostrzeżenie dla podróżujących do prowincji Hubei do poziomu „odradzamy podróże, które nie są konieczne”.


Na poziomie lokalnym, w ramach unijnej współpracy konsularnej, koordynowane są działania dotyczące możliwego wyjazdu obywateli UE z Wuhan. Polska służba konsularna aktywnie uczestniczy w koordynacji działań Państw Członkowskich UE na rzecz organizacji wyjazdu wszystkich zainteresowanych polskich obywateli.


Bieżące informacje dla podróżujących dostępne są na koncie @PolakZaGranica na Twitterze oraz na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chiny.

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie