• dszafarczykinnowac

Komunikat MSZ dotyczący rozporządzenia ws. zakazów w ruchu lotniczym

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Dz. U. poz. 1887) zawiera wykaz 34* państw i terytoriów, z których nie będą realizowane połączenia lotnicze do 10 listopada 2020 r.


W rozporządzeniu zabezpieczono możliwość bezpiecznego i niezakłóconego powrotu do Polski osobom przebywającym na urlopach poza granicami kraju w ramach zorganizowanych grup turystycznych samolotami wyczarterowanymi przed 28 października 2020 r. na zlecenie biur podróży.


Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. Przypominamy, że podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.


Szczegółowe informacje nt. sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw znajdziecie na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie