Jak rozpocząć karierę w instytucjach międzynarodowych?

Zaktualizowano: 6 lip 201827. czerwca odbyło się w siedzibie Ośrodka spotkanie informacyjne na temat możliwości podjęcia pracy w instytucjach i organizacjach międzynarodowych z udziałem przedstawiciela  Wydziału ds. Zatrudnienia w Instytucjach i Organizacjach Międzynarodowych, Biura Dyrektora Politycznego MSZ.


Otrzymaliśmy, dzięki uprzejmości MSZ, prezentację która omówiona została w trakcie spotkania, do wglądu dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem kariery międzynarodowej na ścieżce innej niż dyplomacja. Udostępniamy ją wyłącznie indywidualnie, mailowo, chętnych do otrzymania prezentacji prosimy o wiadomość na adres rodm@rodm-katowice.pl.


Ponadto zalecamy zapoznanie się z poniższymi odnośnikami - które stanowią instrukcję w zakresie poszukiwania szczegółowych informacji o możliwościach, aktualnych ofertach i procedurach.

UNIA EUROPEJSKA

Europejski Urząd Doboru Kadr: EPSO: https://epso.europa.eu/home_en

Możliwości pracy: https://europa.eu/european-union/about-eu/working_pl a także poszczególne strony instytucji i agencji UE: https://europa.eu/european-union/about-eu/agencies/decentralised-agencies_pl

Lista ofert pracy w agencjach EU Agencies Network: https://euagencies.eu/jobs/job-vacancy-list (lista nie musi być 100%)

Staże: https://europa.eu/european-union/about-eu/working/graduates_pl oraz staże w KE https://ec.europa.eu/stages/

Kursy/ testy

MOOC to skrót z angielskiego Massive Online Open Course, co oznacza masowy otwarty kurs online. Są to internetowe kursy kształcące i przygotowujące do egzaminów.

https://epso.europa.eu/content/welcome-epsos-brand-new-mooc_pl

Przykładowe testy: https://epso.europa.eu/how-to-apply/sample-tests_pl

Zasób publikacji dostępnych w MSZ pomocnych do przygotowania się do egzaminu: http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/polityka_zagraniczna/kariera_organizacje_miedzynarodowe/zatrudnienie_w_org_miedzynarodowych/aktualne_ogloszenia/nabor_na_stanowiska_merytoryczne_ad5

ONZ UN Careers

https://careers.un.org/lbw/Home.aspx

YPP 2018: http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/kariera_organizacje_miedzynarodowe/zatrudnienie_w_org_miedzynarodowych/aktualne_ogloszenia/egzamin_kwalifikujacy_do_pracy_w_onz_w_ramach_programu_young_professionals_programme_ypp_2018

Program wolontariuszy ONZ – UNV: https://www.unv.org/

OBWE

http://www.jobs.osce.org/

Rada Europy

http://www.coe-recruitment.com/index.aspx

NATO

https://www.nato.int/cps/en/natohq/recruitment.htm

Staże: https://www.nato.int/cps/en/natolive/72038.htm

Praktyki, wolontariat, staż w MSZ

http://www.msz.gov.pl/pl/ministerstwo/praca_i_kariera/praktyki/praktyki__wolontariat_i_staz

Baza PREM: Polski Rejestr Ekspertów Międzynarodowych

http://prem.msz.gov.pl/

80 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie