• dszafarczykinnowac

III spotkanie Akademii Liderów Dyplomacji

24. października odbyło się III spotkanie Akademii Liderów Dyplomacji! Tym razem, ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, byliśmy w formule online!


Naszym pierwszym gościem bym Michał Bruszewski, publicysta geopolityczny, felietonista tygodnika Solidarność, autor książek i reportaży, z którym uczestnicy mieli okazję porozmawiać o roli i sytuacji ludności cywilnej we współczesnych konfliktach zbrojnych, uwarunkowaniach współczesnych konfliktów oraz prześladowaniach religijnych w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji.


Następnie uczestnicy mieli okazję dyskutować z prof. Przemysławem Żurawskim vel Grajewskim na temat ewolucji środowiska międzynarodowego wokół Polski, w szczególności o relacjach Polski ze Stanami Zjednoczonymi, zaangażowaniu w inicjatywy regionalne takie jak Grupa Wyszehradzka, Bukaresztańska Dziewiątka czy Trójmorze oraz o roli Polski w Unii Europejskiej.


Ostatnim gościem spotkania był Młodzieżowy Delegat RP do ONZ Edgar Kobos, który rozmawiał z uczestnikami o zaangażowaniu społecznym i politycznym młodych ludzi w Polsce i na świecie oraz o obowiązkach i możliwościach Młodzieżowego Delegata RP do ONZ.


Serdecznie dziękujemy wszystkim ekspertom za udział w spotkaniu, a uczestnikom za zaangażowanie w dyskusję pomimo mało sprzyjających warunków!


4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie