• dszafarczykinnowac

Finał Turnieju Debat OksfordzkichI edycja Turnieju Debat Oksfordzkich Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach dobiegła końca.


Gratulujemy zwycięskiej drużynie z I LO im. Mikołaja Kopernika w Katowicach!


W eliminacjach, które odbyły się 19. oraz 23. października, rywalizowało ze sobą w sumie siedem szkół. Drużyny musiały zmierzyć się z zagadnieniami takimi jak stanowisko Unii Europejskiej wobec nacjonalizmów w Zjednoczonym Królestwie, Sojusz Północnoatlantycki a stała obecność amerykańskich baz wojskowych w Polsce oraz czy Nowy Jedwabny Szlak wpłynie negatywnie na jedność Unii Europejskiej.


Ostatecznie do finału, który miał miejsce 27. listopada zakwalifikowały się cztery drużyny. Tym razem uczestnicy musieli zmierzyć się z tematami dotyczącymi stanowiska Unii Europejskiej i nałożenia sankcji na Arabię Saudyjską, czy międzynarodowe imprezy sportowe powinny być organizowane w państwach, w których łamane są prawa człowieka oraz czy Stany Zjednoczone powinny wycofać się z polityki war on drugs.


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego turnieju za zaangażowanie w debatę oraz rzetelne przygotowanie do każdego etapu turnieju!


Życzymy również dalszych sukcesów w trudnej sztuce debatowania!15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie