Szukaj
  • dszafarczykinnowac

Finał Turnieju Debat OksfordzkichI edycja Turnieju Debat Oksfordzkich Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach dobiegła końca.


Gratulujemy zwycięskiej drużynie z I LO im. Mikołaja Kopernika w Katowicach!


W eliminacjach, które odbyły się 19. oraz 23. października, rywalizowało ze sobą w sumie siedem szkół. Drużyny musiały zmierzyć się z zagadnieniami takimi jak stanowisko Unii Europejskiej wobec nacjonalizmów w Zjednoczonym Królestwie, Sojusz Północnoatlantycki a stała obecność amerykańskich baz wojskowych w Polsce oraz czy Nowy Jedwabny Szlak wpłynie negatywnie na jedność Unii Europejskiej.


Ostatecznie do finału, który miał miejsce 27. listopada zakwalifikowały się cztery drużyny. Tym razem uczestnicy musieli zmierzyć się z tematami dotyczącymi stanowiska Unii Europejskiej i nałożenia sankcji na Arabię Saudyjską, czy międzynarodowe imprezy sportowe powinny być organizowane w państwach, w których łamane są prawa człowieka oraz czy Stany Zjednoczone powinny wycofać się z polityki war on drugs.


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego turnieju za zaangażowanie w debatę oraz rzetelne przygotowanie do każdego etapu turnieju!


Życzymy również dalszych sukcesów w trudnej sztuce debatowania!12 wyświetlenia0 komentarz

Regionalny Ośrodek Debaty 

Międzynarodowej w Katowicach

ul. Reymonta 22, 40-029 Katowice

Biuro jest czynne od poniedziałku 

do piątku w godzinach od 10 do 18

 

tel. 579-632-319

mail: rodm@rodm-katowice.pl

www.rodm-katowice.pl

 

Zadanie dofinansowane ze środków 

Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: