Europejski Korpus Solidarności oficjalnie ruszyłKomisja Europejska opublikowała informację o konkursie wniosków w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. EKS to nowy program skierowany do młodzieży (18-30 lat) oraz organizacji i instytucji.


W ramach Europejskiego Korpusu Solidarności dostępne będą 3 rodzaje działań:

·         Partnerstwa na rzecz wolontariatu i projekty wolontariatu

·         Praktyki zawodowe i miejsca pracy

·         Projekty solidarnościowe


Organizacje będą mogły realizować działania na poziomie krajowym i międzynarodowym.


Wraz z uruchomieniem Europejskiego Korpusu Solidarności polskie organizacje nie będzie możliwe wnioskowanie o fundusze na projekty wolontariatu w ramach programu Erasmus+. EKS jest de facto rozszerzeniem znanego programu wolontariatu europejskiego EVS.


Przypominamy, że w lipcu zorganizowaliśmy pierwszy z cyklu warsztatów o Europejskim Korpusie Solidarności. Zainteresowanych tematem zapraszamy do kontaktu - jest możliwość abyśmy odwiedzili Państwa miejscowość i opowiedzieli o nowych możliwościach i procedurach, jakie wynikają z wejścia w życie.


Organizacje zainteresowane organizacją projektów powinny ubiegać się o Znak Jakości. Przyznanie Znaku Jakości jest warunkiem wstępnym umożliwiającym wnioskowanie o fundusze w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.


Z kolei osoby chcące przystąpić do Korpusu i brać udział w projektach, powinny założyć konto na portalu https://europa.eu/youth/solidarity_en, uzupełnić swój profil o posiadanie kompetencje i zainteresowania. Następnie będą mogły przeglądać ogłoszenia o realizowanych projektach i aplikować do udziału w nich.


Pytania lub wątpliwości w zakresie EKS należy kierować na adres e-mail: eks@frse.org.pl

Kontakt w sprawie warsztatów: rodm@rodm-katowice.pl

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie