Szukaj
  • Adam Folek

Europa Karpat - seminarium międzynarodowe


W dniach 14-16. maja organizujemy międzynarodowe seminarium "Europa Karpat". Będzie ono trwało 3 dni i weźmie w nim udział 16 uczestników z 8 krajów.


Będzie to kontynuacja projektu Via Carpathia, który zorganizowaliśmy na przełomie stycznia i lutego 2018 r. Celem działania będzie wsparcie współpracy organizacji obywatelskich z krajów, które będzie przecinać tzw. Via Carpathia. Razem z naszymi partnerami z Bułgarii, Rumunii, Węgier, Słowacji, Litwy, Grecji i Turcji chcemy wspólnie działać na rzecz rozszerzenia debaty wokół Europy Karpat i pogłębienia dyskusji. Uważamy, że projekt ten ma strategiczne znaczenie dla integracji i współpracy naszego regionu.


Dla realizacji tej idei chcemy wspólnie poznać historię naszego regionu, zastanowić się nad tym jak wiele łączy region całej Europy Środkowej od Litwy po Grecję. Chcemy pokazać, że Via Carpathia jest sprawą kluczową dla zrównoważonego rozwoju, wzmacniania więzi gospodarczych, kulturowych, społecznych. Rezultaty naszych warsztatów i dyskusji będziemy chcieli rozpropagować poprzez kampanię społeczną skierowaną do organizacji pozarządowych w naszych krajach. Konferencja odbędzie się w Katowicach. Chcemy odpowiedzieć na potrzebę większej współpracy gospodarczej, społecznej i kulturowej między Bułgarią, Rumunią, Węgrami, Słowacją, Litwą, Grecją i Turcją, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji pozarządowych.


Przez 3 dni razem z przedstawicielami organizacji pozarządowych z każdego kraju będziemy dyskutować o tym, jak organizacje pozarządowe mogą wesprzeć dyplomację swoich krajów na rzecz głębszej współpracy.


Szczegóły na podstronie Projekty > Europa Karpat, bezpośredni link tutaj.

18 wyświetlenia

Regionalny Ośrodek Debaty 

Międzynarodowej w Katowicach

ul. Damrota 6, 40-022 Katowice

Biuro jest czynne od poniedziałku 

do piątku w godzinach od 10 do 18

 

tel. 579-632-319

mail: rodm@rodm-katowice.pl

www.rodm-katowice.pl

 

Zadanie dofinansowane ze środków 

Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: