• dszafarczykinnowac

#ErasmusDays

W piątek 12. października w siedzibie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach, wspólnie z uczniami z IV LO im. gen. S. Maczka w Katowicach świętowaliśmy ogólnoeuropejską inicjatywę #ErasmusDays.


W ramach spotkania odbyły się m.in. warsztaty z pisania wniosków oraz konsultacje dotyczące kariery w strukturach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Korpusu Solidarności.


#ErasmusDays jest inicjatywą mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Przez dwa dni, 12-13 października 2018 roku, na terenie całej Europy będą organizowane były spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których można było posłuchać (lub samemu opowiedzieć!) o efektach projektów Erasmus+.W trakcie imprezy każdy mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+, odkryć kolejne obszary aktywności znajdujące się w szerokim spektrum jego oddziaływania. #ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne na poziomie zarówno społeczności lokalnej czy zawodowej, ale także dzięki pogłębionej współpracy międzynarodowej, w europejskiej i ogólnokrajowej skali.2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie