Dołączamy do Europejskiego Tygodnia Kodowania!Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa mająca na celu popularyzację wiedzy i umiejętności z zakresu programowania i obsługi środowisk programistycznych.


Warsztaty, szkolenia, debaty i różne inne wydarzenia, które odbędą się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, także w Polsce, mają służyć zachęcaniu do nauki kreatywnego programowania. Tydzień Kodowania jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, wykształcenia, płci, etc. Każdy może zacząć się uczyć programowania i nabyć nowe kompetencje związane z kodowaniem.


Jako RODM Katowice postanowiliśmy dołączyć do tej cennej inicjatywy poprzez organizację warsztatów z programowania w środowisku Scratch.


Scratch to interesujące i proste w obsłudze środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Pozwala na łatwe tworzenie interaktywnych historii, animacji, gier. Początkowo wymyślony na potrzeby nauki programowania skierowanego do dzieci, okazał się wartościowym narzędziem dla wszystkich, którzy potrzebują przystępnego narzędzia do tworzenia własnych projektów.


Szczegóły na temat spotkania w wydarzeniu na naszym fanpage: Programujemy w Scratch! - European Code Week w Katowicach.


Wciąż można dołączyć do Code Week Polska. Aby to zrobić:

1. Należy znaleźć interesujące Cię wydarzenie dla siebie na stronie codeweek.org.pl, lub

2. Zorganizować wydarzenie, dodać je na stronie codeweek.org.pl i zaprosić na nie inne osoby do wspólnego kodowania lub jego nauki.


Przygotowano na podstawie materiałów ze strony https://codeweek.org.pl/

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie