• dszafarczykinnowac

Dni otwarte MSZ z okazji Dnia Służby Zagranicznej

16 listopada 1918 roku Józef Piłsudski rozesłał do przywódców państw świata depeszę informującą o powstaniu Państwa Polskiego.

Tego dnia od 2009 r. obchodzony jest Dzień Służby Zagranicznej. To szczególne święto w kalendarzu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a zarazem okazja do przybliżenia obywatelom historii polskiej Służby Zagranicznej i charakterystyki pracy w Ministerstwie.


Z tej okazji MSZ zaprasza na dzień otwarty, którego tematem przewodnim będzie 100-lecie polskiej dyplomacji.W tym roku tematem przewodnim obchodów Dnia Służby Zagranicznej będzie 100-lecie polskiej Służby Zagranicznej. Jako główną atrakcję przewidziano dni otwarte MSZ, które pozwolą wszystkim zainteresowanym poznać historię polskiej Służby Zagranicznej oraz codzienną praktykę dyplomatyczną. W dniach 17–18 listopada 2018 r. zwiedzający zobaczą budynki i pomieszczenia MSZ, w tym niedostępny na co dzień Gabinet Ministra, salę im. Jerzego Giedroycia i Centrum Prasowe. Zaprezentowana zostanie także wystawa „Odrodzenie Polskiej Służby Zagranicznej”, a na najmłodszych czekać będzie kącik zabaw i wiele atrakcji.


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W celu wzięcia udziału w wydarzeniu prosimy o rejestrację, wystarczy kliknąć tutaj.


Zwiedzanie budynków MSZ odbędzie się w dniach 17–18 listopada 2018 r., w godz. 10:00–17:00 (ostatnie wejście o godz. 16:00). Liczba miejsc jest ograniczona.

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie