• dszafarczykinnowac

Debata #RODMonline: Znaczenie Bitwy Warszawskiej w dziejach Polski i Europy

Kolejna odsłona debaty z cyklu #RODMonline: „Znaczenie Bitwy Warszawskiej w dziejach Polski i Europy” odbędzie się już w najbliższy czwartek o godzinie 18:00!

Debata zorganizowana w związku ze zbliżającą się setną rocznicą bitwy warszawskiej. Spotkanie ma na celu prezentację i omówienie powodów wybuchu wojny polsko–bolszewickiej, a także analizę możliwych skutków dla Polski, Europy i Świata, gdyby nie było Cudu nad Wisłą.


Do udziału w debacie w charakterze panelistów zaproszono wyjątkowych ekspertów:

Dr hab. prof. UJK Jacek Legieć – historyk, doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w historii Ukrainy lat 1917-1953 oraz armii rosyjskiej i służbie w niej Polaków na przełomie XIX i XX wieku. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Prof. zw. dr hab. Stanisław Wiech - historyk, profesor zwyczajny nauk humanistycznych specjalizujący się w historii społecznej i politycznej Królestwa Polskiego i Rosji XIX i XX wieku. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Dr Paweł Libera – historyk, specjalizujący się w polityce wschodniej II RP, stosunkach polsko- litewskich oraz polskiej emigracji politycznej po 1945 roku. Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie.

Moderatorem debaty będzie Piotr Natkaniec - Redaktor Naczelny Portalu wKielcach.info Transmisję wydarzenia będzie można śledzić na kanałach social media Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Warsaw Institute.

Więcej informacji znajdziecie tutaj!
3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie