Szukaj
  • dszafarczykinnowac

Akademia Liderów Dyplomacji

28. listopada odbyło się kolejne, już V spotkanie Akademii Liderów Dyplomacji, ponownie zrealizowane w formule online.


Mieliśmy ogromną przyjemność gościć Wiceministra Spraw Zagranicznych RP, Marcina Przydacza, Podsekretarza stanu ds. bezpieczeństwa, polityki amerykańskiej, azjatyckiej oraz wschodniej, z którym rozmawialiśmy na temat aktualnej sytuacji na Białorusi i możliwych scenariuszach rozwoju dalszych wydarzeń. Dziękujemy Panu Ministrowi za niezwykle ciekawą i owocną dyskusję!


Następnym naszym gościem była Pani Sonia Nandzik - analityczka zagadnień migracyjnych i kryzysu uchodźczego. Aktywistka społeczna i koordynatorka programów humanitarnych i edukacyjnych. Współzałożycielka polskiej fundacji ReFOCUS Media Labs, która przysposabia uchodźców do europejskich rynków pracy w dziedzinie mediów. Producentka dokumentu "Even After Death", z którą analizowaliśmy skutki i propozycje rozwiązania kryzysu migracyjnego oraz zagadnień pomocy humanitarnej.


Ostatnią prelegentką była dr Katarzyna Cichos, pracownik naukowy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, która wprowadziła uczestników spotkania w tematykę prawa konsularnego oraz obowiązków i systemu funkcjonowania placówek konsularnych.


Dziękujemy wszystkim gościom za pasjonujące wystąpienia, a uczestnikom za zaangażowanie i jak zawsze merytoryczną dyskusję!


8 wyświetlenia0 komentarz

Regionalny Ośrodek Debaty 

Międzynarodowej w Katowicach

ul. Reymonta 22, 40-029 Katowice

Biuro jest czynne od poniedziałku 

do piątku w godzinach od 10 do 18

 

tel. 579-632-319

mail: rodm@rodm-katowice.pl

www.rodm-katowice.pl

 

Zadanie dofinansowane ze środków 

Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: