• dszafarczykinnowac

Akademia Liderów Dyplomacji

28. listopada odbyło się kolejne, już V spotkanie Akademii Liderów Dyplomacji, ponownie zrealizowane w formule online.


Mieliśmy ogromną przyjemność gościć Wiceministra Spraw Zagranicznych RP, Marcina Przydacza, Podsekretarza stanu ds. bezpieczeństwa, polityki amerykańskiej, azjatyckiej oraz wschodniej, z którym rozmawialiśmy na temat aktualnej sytuacji na Białorusi i możliwych scenariuszach rozwoju dalszych wydarzeń. Dziękujemy Panu Ministrowi za niezwykle ciekawą i owocną dyskusję!


Następnym naszym gościem była Pani Sonia Nandzik - analityczka zagadnień migracyjnych i kryzysu uchodźczego. Aktywistka społeczna i koordynatorka programów humanitarnych i edukacyjnych. Współzałożycielka polskiej fundacji ReFOCUS Media Labs, która przysposabia uchodźców do europejskich rynków pracy w dziedzinie mediów. Producentka dokumentu "Even After Death", z którą analizowaliśmy skutki i propozycje rozwiązania kryzysu migracyjnego oraz zagadnień pomocy humanitarnej.


Ostatnią prelegentką była dr Katarzyna Cichos, pracownik naukowy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, która wprowadziła uczestników spotkania w tematykę prawa konsularnego oraz obowiązków i systemu funkcjonowania placówek konsularnych.


Dziękujemy wszystkim gościom za pasjonujące wystąpienia, a uczestnikom za zaangażowanie i jak zawsze merytoryczną dyskusję!


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie