• dszafarczykinnowac

100. rocznica urodzin papieża Jana Pawła IIWspominając setne urodziny Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II, chcemy dzielić się z całym światem tą siłą nadziei, którą zostawił nam jako swoje dziedzictwo. Zwłaszcza w tym trudnym czasie – powiedział wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk inicjując akcję upamiętniającą postać i dokonania św. Jana Pawła II.


18 maja 2020 r. przypadła setna rocznica urodzin naszego rodaka Karola Wojtyły, znanego całemu światu jako papież Jan Paweł II. Jest to szczególna okazja do upamiętnienia wyjątkowej postaci, której działalność zdominowała i wpłynęła na historię XX wieku. Św. Jan Paweł II poprzez swoje pielgrzymowanie do ponad 120 krajów świata, a także spotkania z przywódcami świata oraz wiernymi i przedstawicielami innych wyznań dał się poznać jako orędownik dialogu. Był wielkim przywódcą religijnym, który poruszał sumienia i który nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach.


Z okazji tej ważnej rocznicy, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP postanowiło zainicjować kampanię #JP2ForOthers w mediach społecznościowych, służącą upowszechnianiu wiedzy na temat nauczania św. Jana Pawła II i przypominaniu Jego wyjątkowej postaci, w którą włączyły się wszystkie polskie placówki dyplomatyczne na całym świecie. Ze względu na pandemię koronawirusa, szczególny nacisk położony został na akcje organizowane w Internecie, ale nie brakuje również tradycyjnych działań, takich jak organizowanie mszy świętych, wykładów, konferencji, seminariów, czy odsłanianie pomników, które staną m.in. w Tiranie i Nikozji.


Więcej na temat działań w ramach akcji upowszechniającej dziedzictwo nauczania Jana Pawła II znajdziecie na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie