Sep 28, 2019

Narodowa Perła Gruzji

Ośnieżone wierzchołki gór, w dolinach piękne dziewczyny i dzielni młodzieńcy, a do tego wino, taniec i śpiew - czyli, po prostu, GRUZJA. To kraj o wspaniałej, bogatej kulturze, muzyce zapierającej dech w piersiach i żywiołowych tańcach. W takim kraju każdy rodzi się artystą - artystą życia, bo śpiew i taniec są właśnie sensem życia.

I oto przed Państwem Narodowa Perła Gruzji,zespół ''Adjarian Song and Dance''. Zespół otrzymał liczne certyfikaty i dyplomy merytoryczne, a także nagrody pieniężne i otrzymał jedne z największych uznań krytyków. W 2016 r. Zespół uzyskał status akademicki dzięki nauczaniu i technikom, których udziela im Temuri Koridze, światowej sławy i najbardziej elitarny tradycyjny artysta tańca w Gruzji.

Aug 31, 2019

32. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

Od 24 sierpnia do 1 września 2019 r. trwał 32. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Zespoły z Algierii, Argentyny, Bułgarii, Czech, Ekwadoru, Litwy, Meksyku, Sri Lanki, Sycylii, Ukrainy oraz Polski wystąpiły w Brennej, Cieszynie, Chorzowie, Tychach, Ustroniu, Pszczynie, Psarach i Piekarach Śląskich.

Corocznie gospodarzem festiwalu jest Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice działający w ramach Uniwersytetu Śląskiego – głównego organizatora imprezy.

Sep 13, 2019

7. Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego „Poziom 320”

Wielkie, wyjątkowe osobowości światowego formatu: Cameron Carpenter, Rafael Payare i Jerzy Stuhr wystąpią na 7. Międzynarodowym Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego „Poziom 320” w Zabrzu.

Festiwalowe wydarzenia zainauguruje 14 września sam Maestro Penderecki dyrygując, poza swoim Adagio, Mazurem ze Strasznego dworu Moniuszki, w roku obchodów 200. rocznicy urodzin kompozytora. W drugiej części koncertu gwiazda światowej dyrygentury,  znakomity Rafael Payare ‒ wspólnie z obchodzącą w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia Sinfoniettą Cracovią ‒ zinterpretuje IV Symfonię Patrona Festiwalu i skrzącą się energią IV Symfonię Roberta Schumana.

14 września 2019

godz. 19.00 | Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Koncert IV Symfonii

Oct 15, 2019

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw już w październiku. 
 

Kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw zbliża się wielkimi krokami. W dniach 16 - 18 października już po raz 9. przedsiębiorcy spotkają się przedstawicielami najwyższych władz państwowych, samorządowych, kluczowych instytucji kultury i świata nauki. Kongres, który w tym roku skupi się na haśle SMART - SAFE - SOLUTIONS, jak co roku odbędzie się w stolicy Górnego Śląska – w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 

Oct 08, 2019

Impact mobility rEVolution'19

W dniach 9-10 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się konferencja Impact mobility rEVolution'19. 

Dziesiątki wystąpień i warsztatów w ramach 5 ścieżek tematycznych w połączeniu ze strefą EXPO, +200 speakerów i ponad 5000 uczestników. Do Katowic przyjadą przedstawiciele dziesiątek firm oraz instytucji związanych z sektorem mobility, wpływowi dla branży politycy i menedżerowie z Polski i z regionu CEE.

Impact mobility rEVolution'19 to wszystko co ważne i nowe w m.in. zeroemisyjnych napędach, samochodach w sieci, nowych modelach biznesowych, rozwiązań dla smart city czy rozwiązaniach, mających dodatni wpływ na środowisko.

1 / 13

Please reload

Regionalny Ośrodek Debaty 

Międzynarodowej w Katowicach

ul. Damrota 6, 40-022 Katowice

Biuro jest czynne od poniedziałku 

do piątku w godzinach od 10 do 18

 

tel. 579-632-319

mail: rodm@rodm-katowice.pl

www.rodm-katowice.pl

 

Zadanie dofinansowane ze środków 

Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: